Jakie informacje na opakowaniu kremu z filtrem UV są dla nas istotne?

Czy wiesz co kupujesz? Co właściwie znajdziemy na opakowaniu kremu z filtrem UV?
Oto krótki przewodnik.

Często na przodzie opakowania kremu z filtrem UV możemy znaleźć informacje, że jest to filtr mineralny (wówczas nadaje się świetnie dla dzieci).

W przypadku kremów wodoodpornych, powinien być podany również czas, jaki taki krem jest odporny na wodę (np. 20, 40 czy 80 min). Nie można tu jednak traktować tego jako pewnik. Tzn. nie możemy wskoczyć do wody na 40 minut i uważać, że jesteśmy przez ten czas skutecznie chronieni. Po wyjściu z wody i tak musimy krem ponownie nakładać.

Zamiast UVA w kółku, lepiej gdy producent podaje wskaźnik PPD (Peristent Pigment Darkening), im wyższy jest ten współczynnik tym lepiej. Należy sobie jednak zdawać sprawę, że trudno jest stworzyć krem z filtrem chroniący tam samo dobrze przed UVA i UVB.
Innym oznaczeniem jakie możemy spotkać to PA, które podawane jest w plusach. Warto by na opakowaniu były 4 plusy (++++).

Nowe kremy z filtrem UV chronią przed promieniowaniem podczerwonym (IR) i światłem niebieskim (HEV), które to emitowane jest przez monitory i ekrany.

Komentarze